העיר תל אביב מתחדש כל הזמן, מלבד כבישים בניינים ומדרכות, משקיעים בעיר תל אביב בפיתוח מתמיד של שבילי אופניים, מסלולי ריצה פינות כושר עם מתקנים ועוד.

מסלולי ריצה בעיר תל אביב:

פארק הירקון בצפון תל אביב: מרכז הכושר של תל אביב הוא כמובן פארק הירקון. הוא ממוקם בצידה הצפוני של העיר וממשיך מזרחה משני צידיו של נחל הירקון.
בפארק, מגוון רחב של מסלולים הכוללים מסלולי ריצה ומסלולי אופניים. בפארק, ישנם אזורים המאפשרים ביצוע של אימוני איכות כגון אימוני אינטרוולים וריצות בקצבים משתנים וכן אזור ובו גבעה המאפשרת אימון עליות לרצים ולרוכבי אופניים

טיילת שדה דב על קו החוף: לאורך כל קו החוף הצפוני של תל אביב ישנה טיילת המאפשרת ריצה נוחה יחסית. מסלול ריצה המתחיל מחוף תל ברוך ומגיע עד לנמל תל אביב באזור שפך הירקון. מסלול מופרד לרצים ורוכבים, ישר ושטוח לאורך קו הים של כ 2 קילומטרים.

חוף גורדון המחודש בטיילת תל אביב: קו הים נמל תל אביב דרך טיילת להט ודרומה: מסלול ריצה של כ3-4 קלומטר מתחיל מאזור נמל תל אביב ומסתיים בסוף טיילת להט בדולפינריום. מסלול נוח יחסית על קו הים. שנה אפשרות בדרך לעלות במסלול הריצה אל גן העצמאות המחודש ולצפות בנופה המרהיב של העיר תל אביב. מסלול זה מסתיים בדולפינריום אך ניתן משם להמשיך עוד דרומה לכיוון נמל יפו – על כך בסעיף הבא 🙂

גן צארלס קלור דולפינריון עד לנמל יפו תל אביב: הפארק צארס קלור שבאזור הדולפינריום של תל אביב (מול מלון אינטרקונטיננטל), כולל שביל מעגלי המתחבר משני צידיו מצפון לטיילת להט ומדרום לנמל יפו ובהמשך לפארק המדרון ביפו. באזור זה נוח מאוד לבצע אימוני ריצה איכותיים כגון אימוני ריצת אינטרוואלים או ריצות בקצבי ריצה משתנים.

אזור נמל יפו ויפו העתיקה: אזור נמל יפו המחודש הוא רק מעבר והמשכיות למי מכם שמחפש לבצע אימון ריצת רצף. המקום מאפשר ריצה בעליה כשעולים בצורה מעגלית ליפו העתיקה. באזור זה ניתן לחזור כמה פעמים על המסלול העולה ולהנות מנופה המרהיב של העיר תל אביב.

פארק המדרון יפו: פארק חדיש יחסית הכולל רשת מסלולי ריצה ורכיבה באזור המחבר בין יפו לבת ים מדרום ונמל יפו מצפון. במקום מדשאות רבות המאפשרות ריצה על דשא בגבהות מתונות. במקום ממוקמים גם מתקני כושר המאפשרים חיזוק שרירי הגוף בסיום אימון הריצה.

עוד על אזורי כושר בת"א היכנסו לדף מאמן כושר אישי בתל אביב >>